STIHL MS 172 C-BE PILARKA SPALINOWA PIŁA 1,4kW/1,9

STIHL MS 172 C-BE PILARKA SPALINOWA PIŁA 1,4kW/1,9

1 Przedmiot
 

Polityka bezpieczeństwa

 

Zasady dostawy

 

Zasady zwrotu

1 550,00 zł
Brutto

Wyświetl historię cen produktu

Najniższa cena 1 550,00 zł od 18.05.2024 dla tego produktu

Ilość
Ostatnie sztuki w magazynie
b25ab908d23dc4e0f4eb2d005cfc6f1e.jpg

Pilarka spalinowa Stihl MS 172 C-BE to jeden z podstawowych modeli dla użytkowników indywidualnych, którzy cenią niezawodność, komfort i łatwość obsługi. MS 172 C-BE jest urządzeniem o niewielkiej mocy 1,9 KM (31,8 cm3), które nadaje się do przygotowania drewna opałowego oraz prac pielęgnacyjnych w ogrodzie. Pilarka MS 172 C-BE została wyposażona w wiele praktycznych, komfortowych rozwiązań, które ułatwiają pracę. Pilarka została wyposażona w bardzo wygodny system uruchamiania Stihl ErgoStart, który zapewnia wygodny rozruch bez użycia siły. Sprężyna umieszczona pomiędzy rolką linki rozrusznika i wałem korbowym wykonuje główną pracę podczas rozruchu urządzenia, co eliminuje konieczność szarpania za linkę rozrusznika. Co więcej, ręczna pompka paliwa dodatkowo ułatwia rozruch sprawiając, że maszyna uruchamia się nawet po pierwszym pociągnięciu za linkę rozrusznika.  Pilarka Stihl MS 172 C-BE posiada przezroczyste zbiorniki na olej oraz paliwo, co umożliwia prostą kontrolę zawartości zbiorników. Wielofunkcyjny przełącznik jest obsługiwany jedną ręką, dzięki czemu wszystkie najważniejsze funkcje są natychmiast dostępne. Gaszenie urządzenia odbywa się poprzez przesunięcie przełącznika na pozycję 0. Po zgaszeniu przełącznik natychmiast wraca do pozycji pracy, co znacząco ułatwia pracę i zapobiega przypadkowym próbom uruchomienia urządzenia bez zapłonu. Pilarka Stihl MS 172 C-BE jest wyposażona w prowadnicę o długości 35 cm Rollomatic E, która świetnie sprawdzi się podczas standardowych prac domowych i ogrodowych. Prowadnica jest całkowicie bezobsługowa i nie wymaga dodatkowego smarowania kółka gwiazdkowego. MS 172 C-BE posiada gniazdo diagnostyczne, które umożliwia uzyskanie informacji o czasie pracy, dacie produkcji, stanie podzespołów elektronicznych oraz ustawieniu gaźnika. Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej umożliwia napięcie łańcucha łatwo i szybko bez użycia jakichkolwiek narzędzi i z zachowaniem bezpiecznej odległości od jej ostrych krawędzi. Wystarczy poluzować pokrywę koła napędowego i ustawić odpowiednie napięcie za pomocą koła nastawczego. Obudowa pilarki Stihl MS 172 C-BE została dostosowana do montażu Stihl Smart Connector (wyposażenie dodatkowe), który umożliwia kontrolę czasu pracy i lokalizacji maszyny przez aplikację na telefon.

Cechy szczególne pilarki spalinowej Stihl MS 172 C-BE:

STIHL ErgoStart (E)

Sprężyna umieszczona pomiędzy rolką linki rozrusznika a wałem korbowym kompensuje skoki obciążenia na lince rozruchowej sprawiając, że są one prawie niewyczuwalne dla operatora. Wynik: W porównaniu do zwykłych systemów rozruchowych system STIHL ErgoStart o połowę redukuje siłę wymaganą do uruchomienia urządzenia i umożliwia zmniejszenie prędkości rozruchowej o około dwie trzecie.

Ręczna pompa paliwowa

Ręczna pompa paliwowa doprowadza paliwo do gaźnika po naciśnięciu przycisku. Dzięki temu zredukowano liczbę pociągnięć linki rozrusznika potrzebną do uruchomienia urządzenia po dłuższym przestoju.

Błyskawiczny napinacz piły łańcuchowej (B)

System błyskawicznego napinania piły łańcuchowej STIHL (B) ułatwia napinanie piły łańcuchowej. Po poluzowaniu pokrywy koła napędowego piła łańcuchowa może zostać szybko i komfortowo napięta za pomocą koła nastawczego - bez użycia jakichkolwiek narzędzi.

Do użycia ze Smart Connector 1.0

Urządzenie jest kompatybilne ze Smart Connector 1.0 i łatwe do połączenia poprzez system STIHL connected.

Silnik STIHL 2-MIX

Podczas procesu przepłukiwania warstwa powietrza nie zawierająca paliwa zostaje umieszczona pomiędzy wydalanymi spalinami a świeżą porcją mieszanki w skrzyni korbowej silnika. Efekt: obniżenie strat paliwa podczas procesu przepłukiwania, ochrona zdrowia operatora i środowiska naturalnego oraz do 20% mniejsze zużycie paliwa w porównaniu do dwusuwowych modeli o tej samej mocy technologii 2-MIX.

Czterokanałowa technika STIHL

W czterech kanałach przelotowych następuje zawirowanie mieszanki paliwowo-powietrznej przed zapłonem. Zapewnia to lepsze spalanie paliwa i znacznie podnosi sprawność silnika. Skutek: mniejsze zużycie paliwa i wysoki moment obrotowy w szerokim przedziale obrotów.

Przezroczysty zbiornik oleju i paliwa

Pełna kontrola napełnienia zbiorników. Dzięki transparentnemu zbiornikowi macie Państwo pełen podgląd na stan poziomu oleju i paliwa. Płyny można szybko i wygodnie uzupełnionić.

System antywibracyjny

Mocne wibracje przenoszone przez uchwyty urządzeń mechanicznych mogą prowadzić do choroby wibracyjnej. Z tego powodu STIHL stworzył system antywibracyjny. W urządzeniach mechanicznych wyposażonych w system AV strefy uchwytów znacznie redukują liczbę drgań wytwarzanych przez silnik spalinowy i pracujące narzędzie.

Wielofunkcyjny przełącznik

Obsługa wszystkich ważnych funkcji pilarki, takich jak rozruch na ciepło i na zimno, praca i wyłączanie odbywa się za pomocą jednej dźwigni. Rozwiązanie to zapewnia wyjątkowy komfort i bezpieczeństwo obsługi, ponieważ prawa ręka przez cały czas spoczywa na uchwycie.

Kompensator

Umieszczony w gaźniku kompensator STIHL sprawia, że pomimo wzrostu zanieczyszczenia filtra powietrza moc silnika, zawartość substancji szkodliwych w spalinach oraz zużycie paliwa przez dłuższy czas pozostają stałe. Wyczyszczenie filtra staje się konieczne dopiero wtedy, gdy moc silnika wyraźnie spadnie. W ten sposób możliwa jest dłuższa praca bez konieczności przeprowadzania czynności serwisowych.

STIHL Ematic-System

System STIHL Ematic składa się z prowadnicy Ematic, piły łańcuchowej Oilomatic oraz pompy olejowej z regulacją wydajności wzgl. redukcją ilości tłoczonego oleju. Specjalna konstrukcja prowadnicy i piły łańcuchowej sprawia, że każda kropla oleju dociera dokładnie w te miejsca piły łańcuchowej, gdzie jest najbardziej potrzebna. Umożliwia to redukcję zużycia oleju smarującego piłę łańcuchową do 50%.

928eea711e337d3673e41355d10a5f5c.jpg
b25ab908d23dc4e0f4eb2d005cfc6f1e.jpg
e31fd0124273bfd7d51b2c8ef9e2f528.jpg
Stihl
1 Przedmiot
Zawartość zestawu
Prowadnica łańcuch klucz
Seria
172
Długość prowadnicy
35
Podziałka łańcucha ('')
3/8''
Producent prowadnicy
Stihl
Producent łańcucha
Stihl
Pojemność silnika
31.8
Moc silnika
1.9
Waga urządzenia
4.8
Maksymalna moc
1400
Zasilanie
spalinowe
EAN (GTIN)
886661490127
Cechy dodatkowe
automatyczne smarowanie łańcucha
Kod producenta
1148 2000033
Stan
Nowy
Marka
Stihl

Nowa rejestracja konta

Posiadasz już konto?
Zaloguj się lub zresetuj hasło